Презентация на Център по Забавна Математика

Презентация на тема "Ограничения? There is no Limes!!!" и представяне на Център по Забавна Математика с представители: Светлана Горанова, бивша студентка във ФМИ, основател на Центъра по Забавна Математика, Марина Маринова - финалистка от Лаборатория за Слава, настояща студентка във ФМИ и Ангел Ангелов - главен Забавен Математик в същия този център, чаровен волейболист, настоящ студент във ФМИ. Презентацията ще се проведе на 16.05 от 17:30 - 18:15 в Зала Мусала, аудитория 325.

Ще чуем представянето на Марина от конкурса Лаборатория за Слава - "Ограничения? There is no Limes!!!", с което се надяваме да изуми дори най-странния математически ум във ФМИ.

Ще чуете какво е да си Забавен Математик.

Ще поискате да станете един от нас, а ние точно си търсим себеподобни за стадото/глутницата/ятото.

Кои сме ние?

Център по Забавна Математика е създаден с цел да разпространява творчеството и красотата в математиката сред деца на възраст от 4 до 12 години. Главните дейности на Център по Забавна Математика са водене на целогодишни занимания в центъра, държавни и частни училища в София, както и провеждане на забавно-образователни събития по теми, свързани с математиката. Ние вярваме, че аниманията по забавната математика още от ранна възраст развиват логическото мислене, интелекта и пораждат траен интерес към математиката в бъдещото развитие на децата.

Увличането в математиката чрез игри, логически задачи и практически дейности са в основата на нашия подход. За повече информация за центъра, посетете сайта на Центъра.