МОБИЛНОСТ С ЦЕЛ ПРАКТИКА ЗА СТУДЕНТИ И ДОКТОРАНТИ ОТ СУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ПРОГРАМА „ЕРАЗЪМ+“ – КЛЮЧОВА ДЕЙНОСТ 1 2014 / 2015 г.

През настоящата година Европейската комисия присъди на СУ „Св. Климент Охридски“ разширена Университетска харта Еразъм за периода 2014/2020 година, която дава възможност на нашия университет да предложи на студентите и докторантите да участват в мобилност с цел практика.

Практиките в чужбина са допустими по време на обучението за придобиване на Бакалавърска, Магистърска или Докторска степен, като мобилността трябва да бъде реализирана по време на обучението или до една година след завършването на студента.

Задължително условие е практиката тематично да съответства на областта на знание/специалността на студента/докторанта.

Целта на мобилността е придобиване на специфични практически умения по специалността на студента/докторанта.

Мобилностите с цел практика за студенти и докторанти от СУ „Св. Климент Охридски“ ще се  осъществяват в партньорство с Консорциума за студентски практики ЕРАЗЪМ – “Асоциация за подпомагане на академичната общност” (АПАО) http://isic.bg/

Продължителността на мобилността с цел практика може да бъде от 2 месеца до 12 месеца, като се прилага правилото на Европейската комисия, че общата продължителност на мобилността с цел обучение и мобилността с цел практика не може да надвишава 12 месеца за една образователно-квалификационна степен.

За мобилности с цел практика, които ще се проведат в периода 1 октомври 2014 г. – 30 септември 2015 г., СУ „Св. Климент Охридски“ ще организира централизиран конкурс за селекция на кандидатите, като всички заинтересовани студенти/докторанти ще подават необходимите документи в отдел „Международна дейност и протокол“ в срок до 15 юли 2014 г. След изтичане на крайния срок, ще бъдат сформирани комисии за селекция на кандидатите, с участие на Факултетните координатори по програма Еразъм+, в зависимост от това от кои факултети са постъпили кандидатури, а селекцията ще бъде извършена по документи.

Период за провеждане на практиките:  1 октомври 2014 г. – 30 септември 2015 г.

Крайна дата за подаване на документи за кандидатстване: 15 юли 2014 г.

Документите се подават в отдел "Международна дейност и протокол", Ректорат, Южно крило,  стая N: 19

Повече информация ТУК.

Необходими документи: Заявление и Learning Agreemnt for traineeships