Стартира новото издание на стипендиантската програма “Study iT First”

Стартира новото издание на стипендиантската програмаStudy iT First” на SAP Labs България, реализирана в партньорство с Фондация „Работилница за граждански инициативи"(ФРГИ). Програмата пилотира миналата година с 13 стипендианти, а във второто издание ще бъдат подкрепени още 10 първокурсници.

Студенти от първи курс, изучаващи ИТ специалност в български университет, и тази година могат да кандидатстват за участие в “Study iT First”. Освен безвъзмездна стипендия за период от една академична година, одобрените кандидати ще могат да придобият умения и работни практики със съдействието на личен ментор, специалист в сферата на софтуерната разработка. Програмата предлага и допълнителна възможност за стаж в SAP Labs България, а стипендията е с опция за удължаване до две академични години при отлични постижения.

Кандидатствайте, като изпратите попълнен формуляр на електронен адрес konkurs@wcif-bg.org. Формулярът за кандидатстване можете да свалите от тук. Заедно с него изпратете документ (уверение) за записана текуща учебна година и отбелязана формата на обучение – редовно обучение и държавна поръчка (сканиран) и принт скрийн на оценките от приемния изпит или сканирана диплома за средно образование за  кандидатите, приети с оценка от матура. Крайният срок за изпращане на документите е 17 октомври 2016 г

Целта на SAP Scholarship Program “Study iT First” е да подкрепи мотивирани млади хора на ранен етап от тяхното обучение в бакалавърска степен, както и да улесни успешното им професионално развитие и реализация чрез консултиране, менторинг и възможност за стаж по специалността. “Study iT First” е част от новата образователна инициатива, която компанията реализира с ФРГИ от 2015 г. През 2015 г. в рамките на програмата бяха подкрепени 13 първокурсници.

За повече информация:

Мария Цекова