Проект "Студентски практики" на МОН

Стартира новият проект „Студентски практики“ по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“. Първата фаза на проекта ще се реализира до 31.12.2017 г. В проекта ще могат да се включат около 46 000 студенти от всички висши училища в България. Квотата на Софийски университет „Св. Климент Охридски“ е 3795 студенти. Информационната система на проекта „Студентски практики“ е достъпна на адрес: http://praktiki.mon.bg/sp/?m=99

За участие в предвидената практика могат да кандидатстват всички редовни и задочни студенти, вписани в Регистъра на действащите и прекъснали студенти и докторанти, поддържан от МОН. За успешно приключило се счита практическото обучение, проведено в реална работна среда в рамките на 240 часа. След приключването и отчитането на практиката на студента се изплаща стипендия в размер от 480 лв.

Всеки студент има право да бъде включен в практическо обучение по проекта веднъж в рамките на своето обучение за придобиване на всяка една образователно-квалификационна степен (веднъж като „бакалавър“ и веднъж като „магистър“). В бюджета на проекта са предвидени и средства за възнаграждение на академични наставници от висшите училища и ментори от страна на работодателя.

В проекта участва и СУ “Св. Кл. Охридски” със своите факултети.

Функционален експерт за Факултета по математика и информатика:

г-жа Стефка Близнева (blizneva@fmi.uni-sofia.bg), стая 203, тел. 81 61 589

Приемно време за договори по проекта и други въпроси относно практиките:

• Всеки ден от 10:00 до 12:00 часа и от 14:00 до 16:00 часа, стая 203 на ФМИ