Кариерен център

Факултет по математика и информатика

бул. Джеймс Баучер 5

тел. 02 / 8161 589

career@fmi.uni-sofia.bg

СТАЖАНТСКА ПРОГРАМА 2010 - МАКС ТЕЛЕКОМ

Макс Телеком е първият функциониращ WiMAX оператор в Европа, изграждащ мрежа с национално покритие. Избраната технология WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) е водещ стандарт в безжичните комуникации и се предопределя като платформа на 4G – новото поколение в мобилните комуникации. WiMAX позволява изграждането на високоскоростна и надеждна връзка и дава възможност за предоставяне на крайните потребители и корпоративни клиенти на широк спектър от фиксирани и мобилни услуги, включващи достъп до интернет, гласови услуги, виртуални частни мрежи, видеонаблюдение, IPTV – телевизия в реално време през интерент.

Стажантска програма 2010 - Възможност и Предизвикателство за младите хора
, търсещи професионална реализация и развитие:

Стажантската програма на Макс Телеком, организирана като част от политиката на компанията в подкрепа на професионалното развитие на амбициозни млади хора, имащи желание да придобият знания и практически опит в сферата на телекомуникациите, стартира, считано от 01.07.2010 г. като летен 3-месечен стаж за студенти, покриващи необходимите изисквания и критерии.

Област/направление за провеждане на стажа:

∙ Управление и наблюдение на WiMAX мрежата (Technical General/ NOC Department)

Отговорности:

∙ Спазва процесите и процедурите по управление на мрежата

∙ Реагира при проблеми свързани с WiMAX мрежата, класифицира ги и предприема действия за отстраняване

∙ Възлага на съответните звена отстраняването на възниканли проблеми и координира техните действия

∙ Регистрира всички проблеми в системата

∙ Работи съвместно с екипите по поддръжка за отстраняване на проблеми в мрежата

∙ Подпомага извършването на планирани дейности в мрежата

Условия при участие в Стажантската програма:

∙ Продължителността на стажа е 3 месеца (в зависимост от индивидуалните предпочитания на стажантите и нуждите на компанията е възможно определяне и на друг срок)

∙ Стажът е при пълен работен ден (8 часа дневно, 40 часа седмично) / Възможно е да се работи и на график/на смени в зависимост от индивидуалните предпочитания на стажантите

∙ Участието в стажантската програма се заплаща

Изисквания към кандидатите:

∙ Успешно завършен трети курс - специалности Информационни Технологии или Телекомуникации

∙ Отлична компютърна грамотност

∙ Много добро владеене на английски език - писмено и говоримо

∙ Интерес в сферата на телекомуникациите и ИТ

∙ Не се изисква предишен професионален опит

Стажантската програма дава следните възможности на участниците:

∙ Да придобият ценен професионален опит чрез практика в една от най-динамично развиващите се и изпълнена с предизвикателства индустрии

∙ Да опознаят спецификата на телекомуникационния сектор

∙ Да се запознаят с практическия аспект на придобитите знания и да развият потенциала си в реална бизнес среда

∙ Възможност за професионална реализация (назначаване на постоянна длъжност в компанията) при успешно приключване на стажа и демонстрирани отлични знания и умения в съответната област

Кандидатстване:

∙ Проявяващите интерес и желание за участие в стажантската програма следва да изпратят автобиография и мoтивационно писмо на е-mail адрес: m.kitanova@maxtelecom.bg в срок до 31.07.2010 г.

∙ Със селектираните след първоначалния подбор по документи кандидати се провежда последващо интервю.