Конкурс „От науката към бизнеса – липсващото звено”

Една от целите на проекта REACT е да популяризира кариерното научно развитие чрез примери за сътрудничество между индустрията и академичните среди и възможностите за междусекторна мобилност.

Конкурсът „От науката към бизнеса – липсващото звено” цели да стимулира мотивирани млади хора, които да насочат своите компетенции в помощ на бизнеса, като се популяризира връзката между висшето образование и индустрията и се представи практическото приложение на техните иновационните идеи в реални условия.

ТЪРСИМ

млади учени: бакалаври, магистри и докторанти - амбициозни, перспективни хора, които искат и се стремят техните идеи да бъдат реализирани в полза на икономиката и обществото.

СПОДЕЛЕТЕ

вашите смели виждания, технологични решения и възможни подобрения в различни областти от нашето ежедневие, икономика и социално развитие в

Европейската нощ на учените 2010 г.

Кой може да участва в конкурса?

За да участвате в конкурса е нужно да сте на възраст между 18 и 35 години и да имате иновационна идея, с която искате да се представите и реализирате.

Участниците в конкурса ще бъдат разделени на две групи.

В първата група на конкурсен принцип ще бъдат оценени идеи, които са вече развити. Очаква се, участниците да работят или да са работили по конкретната тема под формата на дипломна работа, дисертация, научен труд.

Във втората група ще бъдат разгледани и оценени предложения, които са в начален, концептуален етап на развитие. Участниците трябва да имат нова и практична идея, която биха желали да развият и реализират в полза на обществото под формата на дипломна работа или дисертация.

Категориите, в които може да участвате с проектно предложение и/или идея са:

- Автоматика, електроника и електротехника

- Компютърни системи и мрежи

- Телекомуникационни технологии

- Програмиране и софтуер

- Механика и машинни технологии

- Роботика

- Биотехнологии и медицински изследвания

- Аграрни технологии

- Приложна физика

- Електронно управление

- Строителство и архитектура

- Хранително-вкусова промишленост

- Контрол на качеството

- Екология и енергетика

Изпратете кратко описание на вашата работа или идея, като посочите в коя категория кандидатствате.

Разкажете за вашето виждане за реализирането й. Към кого е насочена тя? Какви резултати очаквате? Напишете ни всичко, което смятате, че е съществено в рамките на 2000 знака и изпратете на адрес: nuc2010@cys.bg

Вашите предложения трябва да бъдат получени на посочения адрес най-късно до 15.08.2010 г. Към тях добавете следната информация: име, телефон за контакт, ВУЗ или научен институт, където сте разработили/смятате да разработите своята идея.

За 10 души от класиралите се участници, през месец септември т.г. ще бъде организиран специален курс за, управление на проекти, научна комуникация, участие в европейски програми и др. По време на курса ще получите и специализирано обучение как най-добре, най-атрактивно и същевременно съществено, да представите своята работа и/или идея пред компании-бъдещи потребители.

На 24 септември 2010 г., в рамките на Европейската нощ на учените, публиката ще избере 3 представяния, които ще получат парична и/или предметна награда.

Комисия от специалисти и експерти, от бизнеса и академичните среди в дадените области ще оценят предложенията Ви. Списък с членовете на журито ще бъде публикуван на уебсайта на КМТ.

Целта на журито е да открие онези работи и идеи, които имат най-голям потенциал за развитие и реализация от гледна точка на бизнеса и обществото. Критериите, по които журито ще оценява постъпилите предложения, са:

- иновативност

- приложимост (в индустрията, в социалната сфера)

- индикатори за реализуемост

- устойчивост и възможност за развитие и мултиплициране

- комплексност.

Източник:

Тематични области:

Конкурс/Покана за подаване на проекти

Страни:

България

Вид документ: