Покана за стаж в Япония от програма Vulcanus

Краен срок: 20 януари 2011г.

Програмата се състои от индустриална разположения за студенти извън ЕС. Тя започва през септември и завършва през август на следващата година, за да се настанят на учебната година в страните от ЕС. Тази програма има за цел да подобри и стимулира индустриалното сътрудничество и по-доброто взаимно разбиране между Япония и ЕС.

Студентите:

. Участват в едноседмичен семинар в Япония,

. Участват в четиримесечен интензивен курс по японски език,

. Провеждат осеммесечен стаж в една японска компания.

Целите са:

. Да се проучи набор от съвременни технологии, използвани от водещи японски компании-домакини;

. Да се научи японски и да се разбере и оцени японската култура, с оглед обогатяване след едногодишния опит в чужбина;

. Кандидатите да бъдат в добри позиции с цел бъдеща кариера, за да взаимодействат с японски фирми и хора.

Допустими ученици:

. Граждани от държави членки на ЕС;

. Студенти от областта на компютърните науки, инженерни науки, машинно инженерство, химия, електроника, биотехнология, електро - инженерство, физика, телекомуникации, ядрена техника, строителни материали, метали, керамика, производствената система;

. Студентите трябва да бъдат най-малко 3 курс в университет на ЕС. В съответствие с разпоредбите на съответните университети, студентите трябва да бъдат или студенти-магистри или докторанти.

Финансова подкрепа:

Тази програма се финансира Центъра за промишлено сътрудничество ЕС - Япония и от японската компания домакин. Европейските студенти получават 15 000 евро за покриване на разходи за пътуване до и от Япония и дневни разходи в Япония. Няма такси за езиковия курс и семинара, както и за настаняването предоставено по време на семинара, на езиковия курс и стажа в компанията.

Кандидатите се избират въз основа на научните си резултати, становището на преподавателите, знанията си по писмен и говорим английски език, тяхната мотивация, отношението си към ЕС и Япония и способността им да се адаптират към различна култура.

Краен срок: 20 януари 2011

Ключови документи: