17-ти Австрийско-Български летен колеж

За 17-ти пореден път Катедра Славистика на Виенския университет и Институтът за Дунавския район и Централна Европа (IDM) предлагат възможност на 20 студенти от България и на 20 от Австрия да подобрят и задълбочат знанията си,съответно по немски и български език. Обучението се извършва от лектори с майчин език-немски или български,чрез интерактивни методи.Организират се също няколко екскурзии и лекции на актуални теми.

Могат да кандидатстват всички редовни студенти,които са изучавали немски език ,между 150 и 600 часа, като не се приемат кандидатури на студенти от филологически специалности с немски език и такива,които са завършили немски езикови гимназии или гимназии с разширено изучаване на немски език.

Пълната информация вижте ТУК