Стартира процесът по кандидатстване за третото издание на Софтуерната академия на Телерик

Академията на Телерик за софтуерни инженери започва своето трето безплатно обучение в областта на Microsoft .NET технологиите в края на месец октомври 2011г.

Софтуерната академия ще стартира с 300 участника, разпределени в 10 групи по 30 души, и нова, модерно оборудвана учебна зала в София. Обучението е подходящо както за начинаещи програмисти, така и за хора с малко или никакъв опит в разработката на софтуер.

Основен преподавател в Академията е д-р Светлин Наков, опитен софтуерен инженер и лектор с над 10 години стаж и автор на 6 книги за програмиране.

Академията е с продължителност 8 месеца и се състои от 4 основни нива:

1) Основи на програмирането със C# - част I

2) Основи на програмирането със C# - част II

3) Основи на програмирането със C# - част III

4) Обучение по една от специалностите:

∙ .NET Software Engineer

∙ QA and Test Automation Engineer

∙ Developer Support

В края на всяко ниво участниците държат практически изпит по програмиране върху изучавания материал . В следващата част от курса продължават онези от тях, постигналите най-добри резултати.

През първите три нива обучението се провежда два пъти в седмицата по 4 часа. Курсистите ще бъдат разпределени в групи, според това кога имат възможност да посещават лекциите (ден от седмицата; сутрин, следобед, вечер)

Всеки участник преминал успешно целия курс „Основи на програмирането със C#“ избира в коя от трите специалности (.NET Software Engineer; QA and Test Automation Engineer; Developer Support) желае да продължи обучението си в Академията. Класирането за всяка от специалностите става по пример на класациите в българските университети.

Процедурата по кандидатстване е вече открита. Желаещите да се обучават в Софтуерната академия на Телерик, могат да се запознаят с изискванията на: http://www.telerik.com/academy/join.aspx

Изпратете CV и мотивационно писмо на английски език не по-късно от 16ти октомври 2011г.