КРАЙНИЯТ СРОК ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ ЗА ВСС НАБЛИЖАВА

1 март е крайният срок за кандидатстване за конкурса "Балканско предизвикателство" (Balkan Case Challenge, BCC). Състезанието за решаване на казуси е насочено към изявени студенти от Албания, Австрия, Босна и Херцеговина, България, Косово, Македония, Молдова, Румъния, Сърбия и Словения, Хърватия, Черна гора. То се организира от World University Service Austria.

Целта на ВСС, което се провежда за последен път тази година, е да насърчи обучението чрез разработване на казуси (case-study method) и да срещне амбициозни и талантливи студенти с потенциални работодатели. Участниците посещават Кариерен ден за Югоизточна Европа, на който имат възможността да се срещнат и разговарят с представители на австрийски и международни фирми, развиващи дейност на Балканите.

Всеки от участниците трябва да разреши или разработи казус в една от следните четири области:

- Казус за Информационни и комуникационни технологии (Information Communication Technologies Case Competition), базиран на проблем от ИТ сферата.

- Бизнес казус (Business Case Competition), базиран на бизнес или икономически проблем.

- Правен казус (Law Moot Court), симулация на международния съд в Хага.

- Модел на Европейския съвет (Model European Council) е симулация на Европейския съвет, в

която студентите имат възможността да се вживеят в ролята на държавни и правителствени глави на страните - членки на Европейския съюз

Условия за кандидатстване

Кандидатите за състезанието трябва да са студенти информационни технологии, икономика, право, международни отношения, или близки до тези дисциплини. Те трябва да бъдат на възраст до 28 години, да владеят отлично английски език и до края на обучението им (бакалавърска, магистърска и докторска степен) да остават не повече от две години.

Разходи

Всички разходи по престоя по време на състезанието се поемат от организаторите.

Състезанието ще се състои между 5 и 11 юли 2010 г. във Виена. Избирането на българските участници ще се извърши на 26-28 април 2010 г. на предварителен кръг, който ще се проведе в Нов български университет (НБУ).

Повече информация за състезанието и формулярите за кандидатстване можете да намерите на официалната интернет страница. Ако имате въпроси, можете да се обърнете към координатора на BCC за България на адрес sofia@wus-austria.org