Три безплатни курса по програмиране и уеб дизайн стартират през март в Академията на Телерик

Академията на Телерик има удоволствието да покани студентите от Софийски университет „Св. Климент Охридски“, които се интересуват от разработка на сайтове и програмиране на серия от безплатни курсове, които ще се започнат в началото на месец март - в учебната зала на Академията (бул. „Ал. Малинов“ 31, Сватбен мол „Булевард“, 2ри етаж).

Разработка на софтуер в cloud среда

Обучението стартира на 14.03.2012 г. и ще се води всяка сряда от 19:00 до 22:00 часа в рамките на четири последователни месеца.

Курсистите ще се запознаят с най-популярните облачни инфраструктури и идеята за виртуализация. Като в детайли ще се разглеждат водещите публични cloud платформи: Amazon AWS, Google App Engine, Windows Azure и AppHarbor. Тъй като практическата разработка на приложения е сериозно застъпена в учебния план, всеки студент ще има възможност да реализира cloud-базирана система под формата на курсов проект.

Курсът е изключително подходящ както за начинаещи, така и за студенти с опит в създаването на уеб front-end приложения. Лекциите ще се водят два пъти седмично (всеки вторник и четвъртък) от 19:00 до 22:00, като стартират на 13.03.2012 г.

Участниците в курса ще научат как сами да разработват сайтове, ще получат полезни знания относно HTML5, CSS3 и JavaScript, както и ще разгледат най-популярните системи за управление на съдържание като WordPress. Специално внимание ще се обърне и на темата responsive design.

Качествен програмен код

Обучението започва на 05.03.2012 и ще се води всеки понеделник от 19:00 до 22:00 часа в учебната зала на Telerik Academy.

Курсът е препоръчителен за всички софтуерни инженери, които искат да станат специалисти и създават качествен софтуер. Лекциите включват основните фактори, определящи качеството на един програмен код: коректност, разбираемост и леснота за поддръжка.

Условия за участие

Регистрацията на студентите става посредством попълването на онлайн регистрационна форма в страницата на съответния курс. Обученията предлагат както присъствена, така и онлайн форма (всички лекции ще се записват и публикуват в сайта на Академията). Изисквания към участниците:

• Добра компютърна грамотност

• Технически английски език

• Езикова грамотност

• Опит в програмирането (изключение прави курсът по „Уеб дизайн“)

Сертификати

Академията на Телерик ще предостави сертификати на най-изявените курсисти, преминали успешно цялото обучение към даден курс. Участниците, които са най-активни, предават редовно своите домашни и защитят с отличие своя курсов проект, ще получат награди от спонсора на инициативата – Телерик и сертификат.

Можете да се регистрирате за участие в безплатните курсове по програмиране на Telerik Academy още сега. Не се изисква подаването на документи или друг тип кандидатстване за участие в безплатните обучения.