VMware ще представи стажантската си програма на 13ти май във ФМИ

На 13ти май (четвъртък) в зала Мусала на ФМИ от 16:00ч представители от българския офис на VMware, лидер в разработката на софтуерни решения за виртуализация на бизнес инфраструктури, приложими във всички сегменти от настолни компютри до корпоративни центрове за данни и актуалните „cloud” архитектури, ще направят презентация на проектите от стажантската програма на компанията за тази година.

Стажантската програма на българския офис на VMware стартира за първи път през 2009 година с общо 5 свободни позиции, като на най-добре представилите се стажанти бе отправена оферта да започнат постоянна работа. Тази година местата са двойно повече (за някои от проектите се търсят по двама стажанти). Работи се по специално създадени реални проекти за стажантската програма, а за всеки стажант се грижи опитен инженер, който е в ролята на ментор. Ментора съблюдава работата на стажанта, дава напътствия и полезни съвети, както и обратна връзка за представянето му. Стажът е заплатен като продължителността на програмата е между 3-6 месеца според проекта и взаимното споразумение между студента и компанията. Работата по програмата е предвидено да стартира в началото на лятото, след края на изпитните сесии на университетите, т.к. компанията се старае да е гъвкава спрямо нуждите на студентите и да не пречи на учебния процес. В момента активно тече набиране на кандидатури и интервюиране на кандидатите.

Тази година са обявени следните проекти, по които може да се кандидатства:

• Intern - Front - End Java / Flex Software Engineer

• Intern - Java Software Engineer for Cloud Computing Project

• Intern - Java and Database Software Engineer Project

• Intern - Back-End C++ Software Engineer

• Intern - Software Engineer in Tools Development

• Intern - Infrastructure Interface Software Engineer

• Intern - Java Software Engineer – Code Analysis

• Intern - Software Engineer for vCenter Simulator

За изискванията към всяка позиция информация може да се намери на сайта на компанията www.vmware.com/jobs или в секция Обяви на Кариерния център на ФМИ http://career.fmi.uni-sofia.bg/.

Презентацията на стажантската програма ще бъде изнесена от Николай Тодоров, Мениджър Изследване и Развитие, който ще ръководи един от проектите по програма. Ще присъства и Рени Минева, представител от отдел Човешки Ресурси, към която могат да се задават въпроси във връзка с кандидатстване по програмата.

Ако се интересувате от стажантската програма на VMware, заповядайте на предстоящата презентация.

За повече информация:

Рени Минева

Бизнес партньор подбор на персонал

jobs-bg@vmware.com