Technical writer. Това пък какво е?

VMware е лидер в разработката на виртуални технологии, а основна задача на отдела Технически комуникации, който е част от R&D организацията, е да създава и поддържа различни типове потребителска документация на английски език за софтуерните продукти на компанията. Ежедневната ни работа изисква да си служим с високотехнологични софтуерни инструменти, задълбочено познаване на софтуерните продукти, за които създаваме документация, както и интензивна комуникация и сътрудничество с другите отдели и екипи.

Въпреки високата си перспективност, професията автор техническа документация (technical writer) все още не е много позната в България. Към днешна дата не съществува образователна програма, която да подготвя специализирани кадри в областта на техническото писане и комуникации. Затова стартираме инициатива за нейното популяризиране сред студентите и търсим сътрудничество с българските университети.

Като част от тази инициатива и благодарение на една от благотворителните програми на VMware, организираме безплатна образователна сесия за студенти от горен курс на технически специалности и с добри познания по английски език. Целта на тази сесия е да запознае участниците със спецификата на професията: какви са основните качества и умения необходими за успешно развитие в професията, запознаване с основните принципи на техническото писане и с възможностите за кариерно развитие.

Сесията ще се проведе в рамките на един работен ден в офиса на VMware на бул. Г. М. Димитров 16А на 13 декември, 2013 г. Програмата включва въведение в професията автор техническа документация (technical writer), презентации, практически упражнения и насоки.

Повече информация тук.

Информация за отдела, професията и конференцията:

Видео за recruitment цели, но дава добра представа за професията и екипа тук.

Блог на общността, на която сме основатели: TechDocr.

Публикации и интервю за професията тук.