FMI Club: Стартирай успешно твоята кариера

Преди следващото издание на кариерния форум на ФМИ, FMI Club ще ви подготви за да се представите във възможно най-добрата светлина пред бъдещите ви работодатели. На събитието ще разберете как се пише правилното CV, с което да спечелите всеки един HR, както и на какво е важно да се наблегне освен програмирането – какво са soft skills и как помагат в развитието на всеки един програмист. Очакваме ви!

ПРОГРАМА:

Тема 1: „От единици и нули към soft skills игри“ - Хараламби Хараламбиев:

• Хари ще сподели лични истории и принципите, които следва, за да се развива непрекъснато. Темите, които ще разгледа са:
  • Какво е опит и как да го трупаме;
  • Мислене с ограничения;
  • Как да експериментираме и защо е ОК да сгрешиш;

Тема 2: „Подготви CV, с което се гордееш“ - Ирина Лалова

• Най-честите трудности при писането на CV (студентите често споделят едни и същи притеснения);
  • Как се прави качествено първо CV?
  • Кое отличава едно CV сред останалите;
  • Дизайн или съдържание: кое е по-важно?
  • Как да опишем постиженията си, така че да говорят вместо нас;
  • Имат ли място моите хобита, интереси и друга лична информация в CV-то ми?

Тема 3: „Как да се подготвим за техническо и нетехническо интервю“ – Мария Атанасова

• DRY - the practical interview principles;
  • Bullets:
  • [Development] Техническо интервю - как да се подготвим и какво търсят мениджърите в един junior;
  • [Research] Къде кандидатствам? - Съвети как да се подготвим за конкретната компания;
  • [You] Как да предаставя себе си, какво очаквам и какви въпроси са ми важни да задам?- насоки как да се подготвим да отговорим на въпросите за нас самите като личност;

ЗА ЛЕКТОРИТЕ: Хараламби Хараламбиев & Ирина Лалова & Мария Атанасова

Хараламби Хараламбиев

• Има повече от 10 години опит като лидер в ИТ индустрията и страст към изграждането на силни екипи.
  • Съосновател на Точка 2, компания специализирана в обучения и консултации за soft skills за IT хора.
  • Създател на LinkedIn групата за обмяна на практически опит "IT хора към IT хора".

Ирина Лалова

• Част от екипа на Enhancv: платформа за създаване на CV-та, която е помогнала на хора по цял свят да започнат работа в компании като Tesla и Google.
  • Занимава се с Човешки ресурси и е виждала стотици кандидатури.
  • Лично определя първото си CV като “ужасно” и й отнема много редакции да го напише добре.

Мария Атанасова

• Мария Атанасова става част от HR екипа на Progress (тогава Telerik) през 2010 г., започвайки като стажант.
  • Кариерният й път преминава през различни роли в областта на човешките ресурси.
  • След като Progress придобива Telerik през 2014 г., Мария поема ролята на глобален HR бизнес партньор за цялата инженерна група на Progress (около 800 човека).
  • Днес Мария е партньор на Developer Tooling дивизията и отговаря за развитието на човешките ресурси за Европа.
  • Мария има богат опит в пълния спектър на управление на човешките ресурси - подбор, назначаване и задържане на кадри, както и подобряване на ключови за компанията процеси, свързани с оценяването, обучението и развитието на служителите.
  • Мария има бакалавърска степен по управление на човешките ресурси от Американския университет в България.
  • Рецептата й за успех, която тя следва при всяка HR програма или процес, е: "иницииран от HR и валидиран от служителите".
  • Вярва, че работата със софтуерните инженери я е научила на това винаги да търси по-доброто решение, да е смела, да пробва и да експериментира.

ОРГАНИЗАТОР: DEV.BG, Кариерен център на ФМИ, Софийски университет.

КЪДЕ: ФМИ, бул. „Джеймс Баучър“ 5

КОГА: 31.05.2018, зала 325 от 18:00 ч.

Очакваме ви!