Отворен е конкурсът за стипендиантската програма ”Study iT First”

Студенти от 1-ви курс в ИТ специалност в български университет отново могат да кандидатстват за участие в стипендиантската програма “Study iT First”.

Одобрените кандидати ще получат месечна стипендия за една академична година, възможност да придобият работни практики в корпоративна среда със съдействието на личен ментор и възможност за летен стаж в развойния център на SAP в София.

Стипендиантите ще бъдат избрани чрез конкурс. Кандидатстването става чрез изпращане на попълнени формуляр и декларации на електронен адрес: konkurs@wcif-bg.org в срок до 10 октомври 2018 г. Документите за кандидатстване са достъпни от тук.

“Study iT First” се реализира от SAP Labs България в партньорство с Фондация „Работилница за граждански инициативи“. Програмата стартира през 2015 г., а от тогава до сега са подкрепени 32 първокурсници да се фокусират върху академичното си образование и да придобият нови знания и умения в областта на софтуерната разработка.