Стипендии за докторанти в областа на информационните технологии

Hasso-Plattner-Institute (HPI) към университета в Потсдам, Германия, предоставя десет стипендии за докторанти и учени с докторска степен в сферата на иформационните технологии.

Стипендиите са в размер на 1400/1500/1600 евро месечно за докторанти (общо осем) и 1800 евро за учени, които вече са придобили докторската си степен (двама). Институтът провежда изследвания в девет области на информационните технологии.

Кандидатите трябва да изпратят своя автобиография, кратко научно предложение, свои научни разработки или друг пример за работата си (например дипломна работа, докторат) и препоръки.

Документите трябва да бъдат изпратени на адрес:

Prof. Dr. Andreas Polze

Hasso-Plattner-Institute

Universität Potsdam

Postfach 90 04 60

14440 Potsdam, Germany

Успешните кандидати ще бъдат уведомени до 15 септември, а програмата започва на 1 октомври 2010 г.

За повече информация можете да пишете на имейл office-polze(at)hpi.uni-potsdam.de или да позвъните на телефон +49-331-5509-220 в Германия.