Факултетът по математика и информатика на СУ с нова лаборатория за симулация на бизнес процеси

Факултетът по математика и информатика на Софийски университет "Св. Климент Охридски" вече разполага с Център за симулация, бизнес процеси и 3D визуализация.

Лабораторията ще представлява ядро, около което ще се концентрира работата на изградени учени, млади докторанти, постдокторанти и магистри. Привличането на изследователи в Лабораторията и Центъра ще създаде нови възможности за развитие на човешките ресурси, изследователския потенциал, научната среда и инфраструктура.

Проектът е реализиран с подкрепата на проф. Овчарова от Karlsruher Institut für Technologie в партньорство с Технологичния университет в Нарвик, Норвегия и Интерконсулт България.

Източник: Кариери.бг