За студентите в четвърти курс

Заедно в час предлага на студентите от четвърти курс програма, която едновременно ще развие лидерските им умения и ще повиши качеството на образованието за учениците, които имат най-голяма нужда от подкрепа. Търсим хора с постижения, амбициозни, способни и с желание да направят нещо значимо. Кандидатите могат да бъдат от всички специалности, изучавани във ФМИ. Одобрените за програмата за учители на Заедно в час ще бъдат обучавани по модела „Преподавай като лидер”,

ще получат педагогическа правоспособност, работно място за две години в българско училище, месечна заплата, осигурена квартира, ментор от бизнес сектора, продължаващи обучения и достъп до международна мрежа от млади учители-лидери – Teach For All. Те ще бъдат обучени как да ползват практиките, които всеки успешен ръководител владее, за да осигурят на учениците си ефективен учебен процес, така както лидерите в бизнеса осигуряват забележителни резултати. Целта на учителите на Заедно в час е да променят живота на учениците си, като ги мотивират да се стремят към високи цели и развиват пълния си потенциал. След двете години работа в училище, учителите на Заедно в час остават част от международната ни мрежа от хора, ангажирани с проблемите на орбазованието. Ние имаме партньорства с топ магистърски програми и компании в България, които признават опита на нашите учители като лидерски и ги подкрепят с различни програми.
Кандидатствайте директно чрез уебсайта на Заедно в час
. Крайният срок за подаване на документи е 15 април 2011г.
В настоящото видео можете да видите учител на Teach For America в процес на работа с неговите ученици. Това са били деца, застрашени от отпадане от училище. След две години с този преподавател, те достигат 84 – резултат на щатския изпит, който е с единица по-голям от този на учиниците от най-добрата гимназия в щата: