Изследователски стипендии на Фондация Canon, Европа

Краен срок: 15 септември всяка година

Открита за: висококвалифицирани европейски и японски учени

Стипендия: варира от 22 500 евро до 27 500 евро на година и е пропорционална за различните периоди

Всяка година Фондация Canon, Европа отпуска 15 изследователски стипендии на висококвалифицирани европейски и японски учени. Европейските притежатели на стипендията могат да продължат периода на научните си изследвания в Япония, а притежателите на стипендията от Япония могат за продължат изследванията си в Европа. Стипендията се предоставя за срок от минимум три месеца и максимум една година. Стипендията се отпуска независимо от дисциплината и съществуващите позиции на заетост.

Стипендиантите на Canon са свободни да избират приемащата институция в Япония и Европа.

Кой може да кандидатства?

Кандидати, които притежават докторска степен или поне магистърска степен.

Кандидатстване

Изтеглете формуляра за кандидатстване тук.

Заявленията се подават в пълния си вариант до Секретариата на Фондация Canon в Европа:

Canon Foundation in Europe, Bovenkerkerweg 59-61, 1185 XB Amstelveen, The Netherlands

Стипендия

Стипендията варира от 22 500 евро до 27 500 евро на година и е пропорционална за различните периоди. От спечелилите стипендия се очаква да осигурят престоя си, както и визите и т.н.

Canon Foundation in Europe, P. O. Box 2262, 1180 EG Amstelveen, The Netherlands

Tel. +31 20 545 8934, Fax. +31 20 712 8934, E-mail: foundation@canon-europe.com