„Пътеводител на новодошлите студенти в София”

Сдружение „Школа за демокрация” ви кани на официалното представяне на книгата „Пътеводител на новодошлите студенти в София”,

което ще се състои на 13 януари/петък 2012 г. от 11:00 ч. в Конферентната зала на СУ „Св. Климент Охридски”.

Всяка година новоприетите студенти в столицата се сблъскват с едни и същи затруднения както в битов, така и в психологически аспект. Затова ние, студенти от горни курсове от различни университети в София, обединени от принципите за изграждане на гражданско самосъзнание в младежкото сдружение „Школа за демокрация” (schoolfordemocracy.com), изготвихме проект в помощ на всички първокурсници в града.

„Пътеводител на новодошлите студенти в София” (sofiastudentsguide.wordpress.com) е проект, който предоставя информация и съвети на новодошлите студенти в София относновъзможностите за настаняване, местата за хранене и разходки, стипендиите, стажовете, културния живот в столицата и др. под формата на книжка-пътеводител. Основната цел е новоприетите младежи да усетят пулса на града, да го почувстват като свой дом и да се включат активно и със съответната отговорност в неговия живот.

„Пътеводител на новодошлите студенти в София” е проект, финансиран от Столичен общински съвет, чрез програма на Постоянната комисия за децата, младежта, спорта и туризма.

За контакти: 0899 163870

schoolfordemocracy@gmail.com