Google отпуска стипендии за студенти с интерес към политиките в интернет

Студенти от цял свят, които се интересуват от политиките в сферата на интернет и съвременните технологии, могат да се включат в стипендиантската програма на Google. IT гигантът предлага десетседмично лятно обучение в САЩ и Канада, което ще бъде финансирано със стипендия от 7500 долара.
Няма ограничение за специалностите, в които учат кандидатите. От тях се очаква да имат силна мотивация и интерес в сферата, както и известен трудов или доброволчески опит.
Одобрените ще бъдат разпределени в няколко ключови институции в Северна Америка като Американската асоциация на библиотеките, Център за демокрация и технологии, Гражданска лаборатория, Институт за конкурентно предприемачество, Creative Commons, Фондация за интернет образование, Център за политически и икономически изследвания, Институт за политика в технологиите и др.
Всеки от стипендиантите ще бъде прикрепен към ментор в приемащата институция, но едновременно с това ще може да си сътрудничи с различни специалисти и ръководители в нея. От юни до август стипендиантите ще трябва да участват активно в проучвания и анализи, да посещават държавни и бизнес срещи и конференции и да следят новостите в конкретната сфера.
Освен силна мотивация Google търси у кандидатите аналитични и комуникационни умения на високо ниво. Те трябва да могат да се справят с няколко задачи едновременно, да се изразяват добре писмено и да са адаптивни към динамичната среда. Критерии за това ще са високите академични оценки на кандидатите, предишният им трудов опит и постиженията им, свързани с извънкласни дейности и доброволчески труд. Кандидатства се онлайн до 3 февруари т.г.
Източник: Кариер.бг