Щандът на „Младежта в движение” по време на „Националните дни на кариерата 2013” на 12-13 март 2013 г. в НДК ще представи програмите на Европейския съюз

„Младежта в движение” е инициатива на Европейския съюз, която има за цел да подобри перспективите пред младите хора за образование и работа. С голям щанд по време на „Национални дни на кариерата 2013”, „Младежта в движение” ще представи програмите на Европейския съюз, които дават възможност на младежите да следват, да работят, да се обучават и да участват в доброволчески дейности в чужбина.

Кога: на 12-13 март 2013 г. - от 10:00 до 18:00 часа

Къде: Национален дворец на културата – София, Зала 8

Щандът на „Младежта в движение” по време на „Националните дни на кариерата” предлага широко разнообразие от представления, презентации и забавления. Ще присъства Калин Вельов. Той ще говори за опита си, придобит от работата и живота в чужбина и ще изпълни песни от най-новия си албум. Чрез презентации, речи, дебати и работни форуми ще бъдат представени проекти, финансирани по програмите „Коменски” (училищно образование), „Леонардо да Винчи” (професионално образование и обучение), „Европейската доброволческа служба” (работа с младежи) и „Грюндвиг” (образование за възрастни).

Щандът на „Младежта в движение” предоставя на младите хора:

• Възможност да научат повече за мобилността с учебна цел;

• Перспективите да завършат част от своето образование в чужбина;

• Шансове да подобрят уменията си, както и да придобият нови такива;

• Информационен кът;

• Занимателен тест за проверка на знанията за Европейския съюз;

• Възможности да се разговаря с млади хора, които вече са се възползвали от финансирането от страна на ЕС за следване или работа в чужбина.

За повече информация относно „Младежта в движение”: http://ec.europa.eu/youthonthemove/  и тук:

Ще откриете програмата на събитието, както и повече допълнителна информация тук: