Предстояща студентска конференция „Летящ старт“ 2013, организирана от Джуниър Ачийвмънт България

Тази година Джуниър Ачийвмънт България ще организира за четвърти път Студентската конференция "Летящ старт" в партньорство с Посолството на САЩ. Нейната цел е да насърчи предприемаческата нагласа и поведение на младежите, да им предаде личните ценности на самоинициативност, лидерство и вяра в себе си.

Тази година ключовата дума е „иновации“. Чрез семинари, водени от компетентни лектори, 200 студенти ще се запознаят по-задълбочено с теми като стартиране на бизнес в технологиите, иновации в бизнеса, планиране и управление на кариерата, бизнес етика и грижа за околната среда, креативност в бизнеса и др. Във втората част студентите ще бъдат разделени в групи и разпределени по компании според предварително заявените си предпочитания за тип индустрия. Те ще получат рядката възможност да общуват задълбочено в продължение на няколко часа с представители на 20 водещи български и международни компании и да ги впечатлят със своите идеи и предложения за решаване на сложни казуси от бизнес живота. Казусите ще бъдат зададени от компаниите. Най-добре представилите се 20 студенти ще имат възможността да направят стаж в 20 престижни международни и български компании, участници в конференцията.

Освен директен контакт и общуване с предварително подбрани по техните познания, умения и мотивация студенти, фирмите ще получат възможност да популяризират своите стажантски програми и програми за развитие на младите кадри.

ДАТА: 29 март 2013 г.

МЯСТО: София, хотел Шератон

Такси за участие

Студенти

20 лв. При заплащане по банков път чрез вносна бележка или банков превод по сметката на Джуниър Ачийвмънт България преди 27.03.2013 г.

30 лв. При заплащане в деня на събитието в брой срещу квитанция

N.B. Независимо от начина на плащане, всички участници, които желаят да работят с представители на компании във втората част на конференцията и да бъдат разпределени според своите предпочитани икономически сектори, следва при попълване на регистрационния формуляр да изпратят автобиография и мотивационно писмо. Участниците, платили по банков път предварително, ще бъдат разпределяни с по-висок приоритет в предпочитаните от тях компании.

Студенти, които пристигнат в деня на конференцията без предварителна регистрация, ще могат да останат за първата част, заплащайки 30 лв., а за втората част - само ако има свободни места и ще бъдат разпределени за работа с фирми на произволен принцип.

Лектори

Д-р Бъртън Лий – преподавател по „Европейско предприемачество и иновации“ в Университета Станфорд, САЩ; управляващ директор на Innovarium Ventures; световно признат експерт по иновационни екосистеми и политики, технологични стартъп компании, продуктов дизайн и дизайн мислене при изграждане на иновационни региони.

Деян Витанов – изпълнителен директор и съосновател на базираната в Силициевата долина в САЩ стартъп компания Vertigo, разработваща игри за мобилни телефони за много играчи в реално време.

Георги Камов – многопрофилна личност, презентатор в TED 2013 за България, създава и реализира нови идеи с компании и организации, прави обучения, лекции и презентации и пише в блога Innovationation.

Регистрационни формуляри за студенти, пълни профили на лекторите и още информация са достъпни на

официалната страница на конференция „Летящ старт“  2013. вижте тук: