Програма за летни студентски стажове в държавната администрация 2013 г.

На 19 април 2013 г. стартира Програмата за летни студентски стажове в държавната администрация 2013 г.стажове

Тя е естественото продължение и резултат от изпълнението на проект „Създаване на капацитет за бъдещето – провеждане на студентски стажове в държавната администрация“, с бенефициент администрацията на Министерския съвет, в който бяха постигнати изключителни резултати. Тази година стажовете ще се проведат през летните месеци: юли, август и септември, когато студентите са свободни от учебни занятия. Условията за кандидатстване, както следва:

Кандидатите за стаж трябва да са студенти с непрекъснати права, в процес на обучение във висше училище в страната или в чужбина към момента на провеждането на стажа (удостоверява се с Уверение от съответното висше училище).

Да се обучават в професионалното направление, което се изисква за конкретната стажантска позиция.

Да отговарят на специфичните изисквания, когато такива са обявени за стажантската позиция.

Стажовете ще бъдат едномесечни (30 календарни дни), неплатени, с възможност за гъвкаво работно време. Процедурата по кандидатстване е изцяло онлайн и ще се осъществи чрез Портала за студентски стажове в държавната администрация http://staj.government.bg/. Всеки студент, който желае да кандидатства следва да се регистрира в портала и да си създаде профил. По време на лятната програма всеки студент ще може да кандидатства за максимум 5 стажантски позиции. Изборът е окончателен и не може да бъде променян. Първоначалният подбор на студентите включва онлайн тест на портала, който се зарежда при избора на първата им стажантска позиция. Тестът е съобразен с професионалното направление, в което се обучава студента.

Крайният срок за кандидатстване е 12 май 2013 г.

Стажовете са с цел професионална ориентация, придобиване на нови знания и умения в реална работна среда, запознаване с атмосферата и работата в държавната администрация. Всеки студент ще бъде подкрепян от наставник, който ще го обучава, напътства и помага през целия период на стажа. Всеки студент, който успешно проведе стоя стаж ще получи Удостоверение за успешно проведен стаж.

Графикът на стажовете може да видите тук:

Наръчникът за студентите се намира тук:

Постер с финалните дати може да видите тук:

Бюлетинът на портала за студентските стажове се намира тук: