НПСС организира Национален конкурс "Носители на просвета 2013"

По случай навършването на 200 години от първото честване на празника на делото на светите братя Кирил и Методий, Националното представителство на студентските съвети обявява първи по рода си мащабен национален конкурс „Носители на просвета 2013".

Защо „носители на просвета"? Защото развитието на културата, образованието и науката са истинските носители на надеждата за по-доброто и устойчиво бъдещето на България.

Конкурсът цели да събере, покаже и популяризира именно онези положителни събития, идеи, послания и личности в България, които свързваме с темите за развитието и по-доброто бъдеще на българската култура, образование и наука.

Очакваме материали от цялата страна на адреса на конкурса: 24may@npss.bg, които ще се състезават в следните направления:

1.Категория „Снимка" – авторски снимки, които изразяват авторовата интерпретация по темата „Носители на просвета 2013". Наградените снимки ще бъдат изложени по време на конкурса „Студент на годината 2013".

2.Категория „Кратко есе" – есе (до три страници) по актуален въпрос, свързан с темата на конкурса „Носители на просвета 2013". Обект на есето могат да бъдат идеи, послания, събития или други асоциации, които авторът прави с развитието на културата, образованието, науката в България – днес и за в бъдеще. Най-добрите есета ще бъдат издадени в специален сборник и разпространени сред българските университети.

3.Категория „Те – носителите на просвета 2013" – номинация (до 2 страници) на личност от българската културна, образователна или научна общност, която номинирате за получател на званието „Носител на просвета 2013". Най-добре аргументираните и убедителни номинации ще бъдат отличени по време на конкурса „Студент на годината 2013" със специален приз.

4.Категория „Аз – носител на просвета 2013" – категория за насърчаване на положителните личностни и групови модели за поведение и подражание, базирани на собствения принос и индивидуалната отговорност. В рамките на кратък текст (до 3 страници) се описва добра практика или идея за добра практика (с описание/план на реализацията й) в сферата на културата, образованието или науката – дело на индивидуални студенти или студентски формални или неформални групи и организации. Ще бъдат отличени и насърчени в реализацията им най-иновативните идеи и практики.

5.Категория twitter-съобщение – конкурс за кратко съобщение до 180 знака в социалните мрежи Twitter или Фейсбук, което адресира темата за носителите на просвета днес, в България с интерпретация, избрана от автора. Защото съвременните технологии и социалните мрежи като канал за комуникация са също един от носителите на просвета.

Подробности на www.24may.npss.bg

Банери и плакати на проекта може да намерите тук