Visteon разширява глобалната си програма RISE за следващото поколение български инженерни таланти

• След успешното първо издание през 2023 година компанията разширява обхвата на програмата в България, като този път дава възможност на още 40 местни студенти в сферата на автомобилния софтуер и механика да се развиват на световно ниво.
  • С началото на второто издание общият брой RISE-ъри, които работят по автомобилите на бъдещето в технологичния център на Visteon в София, ще бъде близо 70.
  • Всички те развиват знанията и уменията си с едни от най-добрите местни и глобални инженери в областта на автомобилните технологии.

София, 20 април 2023 – Visteon продължава да инвестира в следващото поколение български инженерни таланти в света на автомобилните технологии с второто издание на глобалната си програма RISE. След успешното начало през 2023 година компанията разширява обхвата на програмата в България, като този път дава възможност на нови 40 местни студенти в сферата на автомобилния софтуер и механика да се развиват на световно ниво.

Начинаещи и в двете сфери ще имат възможност да станат постоянна част от съответните инженеринг екипи в София още от старта на програмата през лятото.

Основният фокус на програмата остава софтуерната разработка, като компанията надгражда второто издание с автомобилна механика като допълнителна дисциплина. Студентите с интерес към тази област ще имат възможност да работят по създаването на механичен дизайн и архитектура за бъдещи технологични решения, които в момента се разработват от инженеринговия център на компанията в София.

Структурата на програмата остава непроменена. В първата година и половина студентите ще преминат през три етапа на развитие с различна продължителност и фокус върху софтуерна или механична разработка. Модулите включват едномесечно въведение в света на Visteon, автомобилния софтуер и механика, и работата в глобална технологична компания. Следват два етапа, съсредоточени върху реални проекти и различните роли по тяхната реализация.

Във всеки един от етапите на програмата младите таланти ще имат възможността да се учат и да работят с най-добрите инженери във Visteon на местно и глобално ниво. Заедно с тях ще разработват най-новите технологични проекти за автомобилите на бъдещето в световен мащаб.

Програмата RISE предвижда месечно възнаграждение за всеки участник, като компанията ще актуализира инвестицията си на регулярни периоди в зависимост от представянето в рамките на инициативата.

Второто издание на RISE има две стартови дати, съобразени с възможността на студентите – 3 юли и 21 август 2023. Желаещите да бъдат част от програмата могат да прочетат повече за изискванията и да кандидатстват до края на юни тук: https://bit.ly/40jcF3e.

С началото на второто издание общият брой RISE-ъри, които работят по автомобилите на бъдещето в технологичния център на Visteon в София, ще бъде близо 70. Първите 30 таланти, които започнаха своето развитие в света на аутомотив технологиите през лятото на 2022 година, вече имат активна роля в разработването на софтуерните продукти на компанията в сферата на технологиите за електромобили, инфотейнмънт, дисплеи и др.

Visteon България е водещият технологичен център на компанията за цяла Европа. Тук над 700 инженери управляват цялостния продуктов цикъл, като на местно ниво се проектират, разработват и тестват над 250 глобални и регионални високотехнологични проекти, които подпомагат трансформацията в съвременните автомобили по отношение на дигитализация и електромобилност.

Местният екип работи по международни проекти за глобални клиенти от автомобилната индустрия вече над 20 години. Голяма част от инженерите предават знанията и опита си освен на новите попълнения в екипа, така и на следващите поколения таланти чрез редица допълнителни местни вътрешни Visteon академии, специализираните университети и професионални гимназии в България. Така на местно ниво Visteon изгражда и диктува високото ниво на експертиза в автомобилната електроника вече две десетилетия.

За Visteon Corporation

Технологичната компания Visteon е един от най-големите доставчици на автомобилна електроника в света с водещи пазари в Азия, Европа и Северна Америка. С международен екип от над 10 000 човека в 18 държави,Visteon е световен лидер в проектирането и разработването на иновативни високотехнологични продукти и системи, предназначени за купето на автoмобила.

За Visteon България

Visteon България е водещият технологичен център на компанията за Европа с 20-годишна история в автомобилната индустрия. С екип от над 700 висококвалифицирани инженери с опит в сферата на софтуера, хардуера и механиката хъбът управлява цялостния продуктов цикъл, като на местно ниво се проектират, разработват и тестват глобални и регионални високотехнологични проекти за световните лидери в автомобилната индустрия в момента. Местното портфолио включва продукти и системи за асистиране на водача, интелигентни дисплеи от ново поколение и интегрирани решения за оптимална мобилна свързаност на автомобила и сигурност при шофиране.

За контакт:

Елисавета Андонова