“Златната ябълка на успеха“ Дни на кариерното развитие в Софийски университет на 11-13 април

Центъра за кариерно развитие към СУ организира мащабен кариерен форум - "Златната ябълка на успеха" - дни на кариерното развитие в Софийски университет. Събитието ще се състои на 11, 12 и 13 април и в него студентите ще имат възможност както да се срещнат с работодатели от най-различни сфери, така и да участват в тренинги и обучения, свързани с развитието на меки умения, изготвяне на документи за кандидастване за работа и затова как да се представят пред работодателите.

Програмата на форума включва:

- Обучения за това как да напишат впечатляващо CV и мотивационно писмо, психология на интервюто.

Трейнъри :

11.04.2013- Кристина Шойлева (Институт "Фортедо") и ЦКР към СУ.

12.04.2013 - IBM и Job Tiger. Те ще бъдат и в ролята и на кариерни консултанти и на място ще разглеждат и консултират документите за работа на студентите.

13.04.2013- Менпауър България.

- Уъркшоп „Soft Skills” отношенията ни с другите на работното място (разиграване на казуси).

Трейнъри:

11.04.2013 - "42 training"

12.04.2013 - Център за кариерно развитие към СУ

13.04.2013 - Фондация "Смарт" и театър "Цвете"

- Форум "Златната ябълка" - ще участват представители на Президентството, Дипломатически институт, Министерство на финансите, НПО сектора и представители на академичната общност.

Темите са:

Кариерното развитие и стажовете в държавната администрация, научната сфера и НПО

Каква е каузата в работата ни?

Защо е важно да избереш верния за теб път?

- Представяне на проект "Студентски практики"

Основна част от събитието е участието на над 40 работодатели от водещи компании, които ще присъстват с щандове, на които да представят възможности за кариерно развитие на студентите.

За участието си във всяко едно от обученията или форума, студентите ще получават различни на цвят ябълки, които ще им дават предимство на щандовете с работодатели и ще бъдат доказателство за тяхната мотивация и желание за кариерно развитие. По този начин и работодателите ще бъдат сигурни, че това са най-добрите студенти, които целенасочено са ги потърсили на щанда им, имат конкретни въпроси и интерес към съответната институция или компания.

Потвърдили компании и институции, с които можете да се срещнете по време на „Златната ябълка на успеха“ Дни на кариерното развитие можете да видите тук:

Програма на “Златната ябълка на успеха“ може да видите тук:

Програма на форума "Златната ябълка" на 11 април в Конферентната зала на Ректората от 17:00 часа може да видите тук: